MAPA POLSKI FRANCAIS DEUTSCH ENGLISH ČESKY

Z tiskových zpráv a článků

Hrozováci přichystali velkolepé oslavy 700. narozenin své obce. Přestože tato obec dnes má jen šestnáct stálých obyvatel, sešlo se zde tolik hostů z Krnovská, Osoblažská a Polska, že jim ani nestačilo parkoviště a přichystané lavičky.
[celý text][Hrozová, zveřejněno 15.07.2009]
"Každá rodina si na cestu do vlasti mohla vzít pár koní s postroji, vůz, dvě krávy a dvě tuny zavazadel. I když odjížděli rádi, přece jen se smíšenými pocity. Zejména starší lidé se se slzami v očích loučili se svými domovy, vybudovanými prací a odříkáním tří pokolení za dobu zhruba osmdesáti let (a ...
[celý text][Hrozová, zveřejněno 23.06.2009]
Konec 2. světové války v Hrozové popisuje ve své knize "Neboj se! Já jsem s tebou." hrozovský rodák a pozdější profesor mnichovské univerzity Josef Scharbert následovně".
[celý text][Hrozová, zveřejněno 23.06.2009]
Nejstarší písemná zmínka o Hrozové pochází z června 1309, proto se Hrozováci chystají na velkolepé oslavy sedmi set let své obce. Příběh, který vypráví o založení Hrozové a připomíná nejdůležitější okamžiky její historie, nacvičuje skupina scénického šermu Folleto. ...
[celý text][Hrozová, zveřejněno 16.06.2009]
Nenápadná malá obec Hrozová na Osoblažsku chystá 5. července 2009 velkorysé oslavy 700. výročí své existence. S historií Hrozové je neoddělitelně spjato jméno rodáka dr. Josefa Scharberta, který byl iniciátorem výstavby jediné-nového kostela na Osoblažsku v polistopadové éře. ...
[celý text][Hrozová, zveřejněno 27.05.2009]
Letošní setkání Hrozováků se neslo ve slavnostním duchu. Kněz Marian Nowak po mši před kostelem požehnal nový kříž. Jeho výrobu iniciovalo sdružení Královský stolec. Kříž je věnován všem, kteří se do této obce nastěhovali až po válce, tedy po roce 1945.
[celý text][Hrozová, zveřejněno 07.10.2008]
Obec Hrozová má sice pouhých sedmnáct obyvatel, ale když se všichni nadchnou pro společnou věc, dokážou udělat spoustu práce.
[celý text][Hrozová, zveřejněno 02.09.2008]
Pro děti z Rusína, Matějovic a Hrozové, které se zúčastnily prázdninové soutěže o historii svých obcí, uspořádalo občanské sdružení Královský stolec slavnostní vyhodnocení.
[celý text][Hrozová, zveřejněno 20.08.2005]

Kontakt na webmastera osoblazsko@infosystem.cz

Copyright 1998-2020 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule