MAPA POLSKI FRANCAIS DEUTSCH ENGLISH ČESKY

Královský stolec odměňoval

Pro děti z Rusína, Matějovic a Hrozové, které se zúčastnily prázdninové soutěže o historii svých obcí, uspořádalo občanské sdružení Královský stolec slavnostní vyhodnocení.

Během Rusínské pouti v neděli 7.srpna převzalo dvacet dětí za účast v soutěži diplomy a jako drobnou upomínku také kresby historických staveb. Zhodnocení soutěže a předání diplomů se ujala za Královský stolec Dáša Navrátová. Účastníkům soutěže přišla popřát také starostka Slezských Rudoltic Martina Jalamasová, která soutěžícím dětem předala pozvánku na oslavy 750 let založení své obce. Starostka se rozhodla uspořádat podobnou soutěž o místní historii také pro děti ve Slezských Rudolticích.

Protože všichni soutěžící projevili aktivní zájem o historii i znalosti, byli pozváni 13. srpna na zámek ve slezských Rudolticích, kde jim Ludmila Čajanová z Královského stolce vyprávěla o historii obce a potom společně vyrazili na vlastivědný výlet za poznáním nazvaný Rudoltické stopy. v

"Jde o první ročník pochodu tohoto druhu. Cílem byl hrad Fulštejn, kde po občerstvení následoval další program.této akci vyšel vstříc také starosta Bohušova pan Schaffarčík a také 1.parní úzkokolejná společnost, která umožnila mladým účastníkům soutěže na zpáteční cestě zdarma projížďku parním vláčkem z Bohušova do Rudoltic. Je to případ efektivní spolupráce mezi obcemi na Osoblažsku, které si předávají nápady a pomáhají si v zájmu dobré věci." Uvedla Ludmila Čajanová.

Bruntálský a Krnovský Deník , Krnovský Region
Dne 16. Srpna 2005

Diskusní fórum čtenářů

(prozatím žádný názor)
DALŠÍ INFORMACE: Hrozová

 
Zveřejněno 20.08.2005 v 21:18 hodin
Kontakt na webmastera osoblazsko@infosystem.cz

Copyright 1998-2019 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule