MAPA POLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

Otevřou brantický zámek.

Po desetiletích uzavření před veřejnosti alespoň na jedno dopoledne otevře zájemcům své brány zámek v Branticích. Je to první krok, který se má na dosud uzavřený zámek zase vrátit oživení.
Brantické zastupitelstvo o jednorázovém otevření rozhodlo na základě žádostí občanů, kteří jsou zvědaví na současný stav zámku..
Obec Brantice získala zámek jako svůj historický majetek v restituci po dlouhých tahanicích se státem, který byl v tomto případě zastoupený ministerstvem zdravotnictvím.
Podivný pokus zprivatizovat zámky v Branticích, Dívčím Hradě a Slezských Rudolticích v jednom balíku společně s tuctovými objekty a panelovými stavbami vyvolal svého času značný poprask na politické scéně a značným zájmem médií.
V současné době probíhá na brantickém zámku stavebně historický průzkum. Obec by ráda dále objekt využívala jako kulturně-společenské centrum, současně rozšířené o další služby, především turistické, ubytovací a stravovací, ale i zdravotnické a sociální.
Den otevřených dveří na zámku v Branticích možná přinese ještě další podněty ze strany veřejnosti. Proběhne v sobotu 11.října 2008 od 9 hodin do 12 hodin.
Krnovské noviny REGION
ze dne 7.října 2008
DALŠÍ INFORMACE: Zámek Brantice

SOUVISEJÍCÍ TISKOVÉ ZPRÁVY A ČLÁNKY

Zveřejněno 07.10.2008 v 17:55 hodin
Kontakt na webmastera osoblazsko@infosystem.cz

Copyright 1998-2022 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule