MAPA POLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

Projekt Podaná ruka.

Projekt Rudoltic pomůže parku i nezaměstnaným.

Slezské Rudoltice připravily projekt Podaná ruka, se kterým se chtějí ucházet o evropské i krajské dotace. Projekt má vzkřísit zašlou slávu zámeckého parku, klterý patřil v období romantizmu k největším v Evropě. Dnes je park v zanedbaném stavu. Péče o park má posílit turistický ruch, zachránit historické dědictví a současně rekvalifikovat a zaměstnat klienty úřadu práce. Podle projektu by skupina nezaměstnaných z Rudoltic a z Rusína absolvovala zaškolení v oblasti péče o zeleň pod vedením odborníka z vysokoškolským vzděláním. Součástí projektu je nejen školení na práci i s motorovou pilou, sekačkami, křovinořezy, ale také exkurze do alboreta a na zahradnické výstavy. Než se nezaměstnaní dostanou k zásahům do cenného parku., budou svou zručnost a nové znalosti procvičovat na veřejné zeleni v obci. na hřbitově a také založení nového zahradnictví.

Obnova parku je dlouhodobá záležitost, takže by se měla vytcořit pracovní místa pro šest lidí minimálně na tři roky a v podstatě v regionu onvé odvětví.Pokud se to povede mohou se Rudoltice stát příkladem i pro ostatní obce.

"Než se začneme ucházet o dotace, nejdřív musíme vybrat dodavatele služeb, kterého obec bude z těch dotací platit," říká starostka Slezských Rudoltic Martina Jalamasová.

Deník - bruntálsko a krnovsko
ze dne 15.února 2007
autor Fidel Kuba.

Diskusní fórum čtenářů

(prozatím žádný názor)
DALŠÍ INFORMACE: Slezské Rudoltice
Zveřejněno 18.02.2007 v 16:11 hodin
Kontakt na webmastera osoblazsko@infosystem.cz

Copyright 1998-2021 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule