MAPA POLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

16. ročník celorepublikové soutěže Mladý módní tvůrce ČR

Dne 9.11.2004 se konal již 16. ročník celorepublikové soutěže Mladý módní tvůrce ČR, která je každoročně pořádána v Jihlavě.

Spoluvyhlašovatelem soutěže je i Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR. Soutěž měla celkem 8 kategorií. Naši studenti měli modely zařazené ve třech kategoriích:

  • volná mladá tvorba
  • fantazijní tvorba
  • umělecká oděvní tvorba

Celkem se této prestižní soutěže zúčastnilo 31 škol z celé republiky se 107 kolekcemi. V této velmi velké konkurenci mnoha daleko větších škol se nám podařilo získat:

2. místo v kategorii volná mladá tvorba - kolekci pod názvem ZAČÁTKY S BATIKOU navrhli a realizovali studenti I. ročníku. Je vytvořena z polyesterového saténu, na kterém batikováním byly vytvořeny různé motivy, které byly doplněny nápaditými detaily jako šněrování, vrapování, netradiční límce apod.

místo v kategorii umělecká oděvní tvorba - kolekci pod zajímavým názvem MAKULELE vytvořila studentka letošního 3. ročníku Lenka Michálková. Je zhotovena v duchu afrických kmenových kultur. Výtvarně byla dotvořena i malbou na tělo a předvedena za zvuku brazilských rytmů.

Bezesporu je to další velký úspěch práce našich studentů - za jejich návrhy, zhotovení a předvedení, ale i odborných pedagogických pracovníků.

Ing. Kramolišová Lidmila
manažerka Soukromé střední odborné školy podnikatelské a textilní a SOU textilního, s.r.o., Nový Jičín

Zveřejněno 10.11.2004 v 14:46 hodin
Kontakt na webmastera osoblazsko@infosystem.cz

Copyright 1998-2021 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule