MAPA POLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

Staniční budova v Horních Povelicích zbourána

V adventním čase uplynulého roku 2014 se uskutečnila „dlouho hrozící“ demolice nádražní budovy u vlakové zastávky Horní Povelice.

O tom, že budova byla dlouhodobě ve špatném stavu a její opravy by už před lety byly velmi nákladné, nebylo pochyb, avšak spousta místních tento neblahý důsledek zanedbání majetku Správy železničních dopravních cest (SŽDC) nese těžce. Snahy o jednání s vlastníkem o odkoupení tohoto majetku bohužel zatím vychází naprázdno a nezbývá než doufat, že v letošním roce budou úspěšnější a další nádražíčka nedopadnou stejně. Za účelem těchto jednání vznikla obecně prospěšná společnost Osoblažská úzkorozchodná dráha, v které jsou zastoupeny jednotlivé obce, v jejichž katastrálním území se nachází "zastávky" dráhy. Tímto byla z jednání vynechána obec Dívčí Hrad, jejíž "zastávka" je v katastrálním území, které spadá pod obec Liptaň, ačkoliv i zde žijí lidé, kterým není osud osoblažských nádražíček lhostejný.

V současné době se tak na místě vedle někdejší budovy nachází pouze polorozpadlá dřevěná bouda ze severní strany krytá plachtou, u které byla na zemi svalena cedule informující o tom, že se příchozí nachází ve stanici Horní Povelice. Jízdní řád ve stanici neobjevíte nikde a celkově teď nádražíčko působí velmi neutěšeným dojmem. Doufejme, že to se brzy změní.

O zbourání budovy informovala Zdeňka Spurná prostřednictvím webu STA.

Své k tomu sdělili i zástupci Slezských zemských drah a Klubu přátel osoblažské úzkokolejky.

Edit 12.1.2015: Poněkud chatrná dřevěná "čekárna" (ona polorozpadlá dřevěná bouda ze severní strany krytá plachtou) se v noci z pátku 9. na sobotu 10. ledna 2015 zřítila. Zprávu přineslo opět STA.

Zuzana Mruzíková
osoblazsko.cz

Zveřejněno 04.01.2015 v 18:22 hodin
Kontakt na webmastera osoblazsko@infosystem.cz

Copyright 1998-2021 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule