MAPA POLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

Nový jízdní řád pro sezónu 2015

Jako každoročně v půli prosince dochází ke změnám jízdního řádu.
Napjaté očekávání změn skončilo. Některé cestující tolik nepotěší (například na trati mezi Krnovem a Jindřichovem nahradí oblíbené rychlíkové soupravy nízkopodlažní soupravy Regionova), jiné právě naopak. Cestující se mohou v týdnu těšit například z přímého vozu mezi Opavou východ (odj. 14:33) a Jindřichovem (příj. 15:34) nebo z nového osobního vlaku z Jindřichova ve Slezsku (odj. 15:50) do Krnova (příj. 16:18).
Změny doznává také provoz parních vlaků na trati Třemešná ve Slezsku - Osoblaha. Sezóna bude zahájena tradičně 8. května. V červnu pak odstartuje sobotní jízdy Indiánský parní vlak. V červenci a srpnu se můžete svézt s párou oba víkendové dny, a navíc v pondělí o státním svátku 6.7. První tři víkendy v září se ještě můžete těšit na sobotní projížďky. Tím pravidelné vlaky končí a do konce roku si musíte počkat až na listopadové Martinské hody v Bohušově. Úplně poslední tečkou za projížďkami parním vláčkem po Osoblažsku pak bude jízda Mikulášským parním vlakem.
A abych nezapomněla – nepatrně se změní také odjezdy výletních vlaků. Z Třemešné budou nově vyrážet již v 10:45 a zpátky z Osoblahy až v 15:10. Pozdější odjezd z Osoblahy umožní skutečnost, že se čekání ve Slezských Rudolticích (kvůli čerpání vody) zkrátí z 35 minut na polovinu.
Zuzana Mruzíková
osoblazsko.cz
Zveřejněno 15.12.2014 v 21:08 hodin
Kontakt na webmastera osoblazsko@infosystem.cz

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule