MAPA POLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

Lidové písně na zámku

Zpestření závěru prázdnin nabídl linhartovský zámek. Poslední srpnovou sobotu se zde uskutečnil koncert krnovské cimbálové muziky.
Koncert byl další z akcí spadajících do letošní kulturní sezóny v Linhartovech. Příjemná lidová hudba, stolečky ozdobené drobnými svícny a víno zaplnily hlavní výstavní sál zámku atmosférou přímo rodinnou.
"Naše vystoupení zde bylo domluveno již dlouho. Ale jakmile jsem viděl plakát, řekl
jsem si "ajéje", koncert to nebude. To bude prostě posezení s písničkami, se zpěvem. A protože budeme hrát spoustu písniček, které budete znát, tak se nebojte a zazpívejte si je s námi," uvedl vystoupení cimbálové muziky její primáš Jiří Zezula.
Skupina ve dvouhodinovém koncertu představila známější i méně známé písničky, mezi nimiž nechyběly ani lidovky ze Slovenska či závěrečné písničky na přání.
Na řadu přišel také tanec. I když se hosté dobře bavili, nenašel se nikdo odvážný, kdo by se tancování chopil jako první. Teprve až sólistka Vlasta Rozsívalová vyzvala k tanci jednoho z posluchačů, přidal se i taneční mistr Pavel Měrka. Nikdo další se však k nim nepřidal. To komentoval primáš kapely tím, že tance by se měli chopit zejména mladší, neboť členové kapely, jejichž věk činí dohromady 946 let, nemohou současně hrát, zpívat i tančit. Koncert cimbálová muzika pak ukončila stylově, známou písní Dobru noc, má milá.
Krnovské noviny REGION
ze dne 7.září 2010
DALŠÍ INFORMACE: Zámek Linhartovy
Zveřejněno 08.09.2010 v 15:57 hodin
Kontakt na webmastera osoblazsko@infosystem.cz

Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule