MAPA POLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

Zámek Dívčí Hrad plní exponáty.

Historické šicí stroje, dobové kostýmy a další exponáty postupně zaplňují interiér jednoho z nejatraktivnějších zámků Osoblažska na Bruntálsku.
Původně gotický hrad ze 14.století, později přestavěný na renesanční zámek, který může svou kompozicí připomínat známý český Orlík, je dominantou obce Dívčí Hrad.
Jenže zatímco Orlík, který se v restitucivrátil Schwarzenberkům, si mohou běžně návštěvníci prohlédnout v sezoně, která trvá od dubna do října, a součástí prohlídkové trasy je například expozice věnovaná historii šlechtického rodu i samotného zámku nebo třeba Modrý salónek zařízený ve stylu druhého rokoka, zámek Dívčí Hrad jhe oficiálně prázdný a pro veřejnost uzavřený.
Jak už to, ale v životě bývá, nic není jen černobílé.
"Před dvěma léty jsem spadla do zámecké žumpy. Trvalo hodinu než mně našli a vytáhli, takže jsem to odnesla zdracvotními problémy, ale právě potom mě napadl tan nápad vytvořit nějaké expozice vlastními silami," říká se smíchem Karla Pralle, která je správkyni zámku Dívčí Hrad. Dříve byl správcem její muž.
"Dobový kostýmy šiju sama. Historické šicí stroje máme zapůjčené od jednoho sběratele a další exponáty nám věnovali lidé, kteří zámek navšívíli," ličí žena. "Když už sem přijedou, nemáme sílu poslat je pryč a provedeme je," říká.
Mladá Fronta DNES ze dne 29.listopadu 2006
Pravidelný seriál "Chátrající zámky".

Diskusní fórum čtenářů

(prozatím žádný názor)
DALŠÍ INFORMACE: Zámek Dívčí Hrad

Z KALENDÁŘE AKCÍ:

Kontakt na webmastera osoblazsko@infosystem.cz

Copyright 1998-2022 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule