MAPA POLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

Mezinárodní veletrh cestovního ruchu GO a Regiontour 2006

Dne 13.1.2006 se studenti naší školy zúčastnili exkurze na Mezinárodní veletrh cestovního ruchu GO a Regiontour 2006. Letos se veletrhu zúčastnilo 1017 vystavovatelů z 24 zemí, Výrazně vzrostl i mezinárodní charakter veletrhů. Jako každým rokem ani letos tu nechyběly oblíbené země českých turistů - Chorvatsko, Itálie, Řecko, Španělsko, Slovensko, Rakousko, Egypt, Tunisko a další exotické země - Brazílie, Indie, Maledivy nebo Maroko.

Kromě cestovních kanceláří se v pavilonu A prezentovaly i cestovní agentury, Klub českých cestovatelů, GO KAMERA, odborné publikace, časopisy, např. Všudybyl, SEZONA.

K největším expozicím patřily prezentace Tuniska, Itálie, Rakouska, cestovních kanceláří Fischer, Livingstone, Sunny Days a Exim tours, Českých drah a agentury Czech Tourism.

REGIONTOUR v pavilonu B zase nabízel pohled na regionální kraje naší republiky. Nejvíce tu byly prezentovány kraje: Jihomoravský, Ústecký, Středočeský a Moravskoslezský. Každý region měl svůj stánek s barevnou publikací, ale i expozici zvyků v tomto kraji. k zvláštním kuriozitám patřilo např. město Slavkov u Brna, na jehož expozici byli živí císařští vojáci.

V pavilonu nechyběla ani správa českých hradů a zámků, Národní památkový ústav Praha, ale i expozice muzeí či galerií. V horní části byla k vidění spíše specializovaná odvětví, např. provazolezecká technika.

Pokud někoho více zajímaly jazykové kurzy, dostal možnost se setkat přímo s pracovnicemi naší největší au-pair agentury STUDENT AGENCY, kromě dalších jazykových agentur tu vystavovala i agentura INTACT.

V rámci soutěže GRAND PRIX REGIONTOUR 2004 o nejlepší produkt v regionálním cestovním ruchu měli provozovatelé specializovaných turistických atrakcí možnost prezentovat svou práci, jednalo se např. cykloturistické trasy věnované vinařství, židovské památky, extrémní sporty, ekoturistiku, programy pro handicapované turisty.

Vzhledem k tomu, že studenti zde mohli shlédnout odborné prezentace produktů cestovního ruchu, které jim pomohou prohloubit jejich odborné znalosti a dovednosti, je pro ně tento veletrh velkým přínosem zpestřujícím jejich studium.

Vypracovala: Rárová Milena (učitelka)

Diskusní fórum čtenářů

(prozatím žádný názor)
Zveřejněno 21.02.2006 v 13:13 hodin
Kontakt na webmastera osoblazsko@infosystem.cz

Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule