MAPA POLSKI FRANCAIS DEUTSCH ENGLISH ČESKY

Z tiskových zpráv a článků na území města či obce

Území obce: Slezské Rudoltice
Pelhřimovy nechal stát zbourat a vystěhovat v roce 1949, když hrozil válečný konflikt s Polskem. Nyní chtějí nadšenci z Hnutí Duha Jeseníky obec znovu oživit.
[celý text] [Pelhřimovy, zveřejněno 30.01.2013]
Polák Ryszard Brzezinskl se už nemohl dívat na chátrající tři století starou kapli v Pelhřimovech, která kvůli poválečnému odsunu obyvatel zůstala opuštěná a zapomenutá. Přestože kaple leží na českém břehu hraničního potoka, a tedy v sousedním státě, věnoval své peníze i volný čas její záchraně. Svý ...
[celý text] [Zámecká kaple v Pelhřimovech, zveřejněno 27.10.2012]
Ve Slezských Rudoltlcích měli základnu účastníci tábora Blažené Osoblažsko. Na tento tábor se v minulosti sjížděli hlavně dobrovolníci, kteří usilovali o záchranu zdevastovaného pelhřimovského kostela.
[celý text] [Slezské Rudoltice, zveřejněno 08.09.2010]
Ženské hlasy se vždy ve středu odpoledne ozývají z budovy bývalé školy ve Slezských Rudolticích. Skupina místních obyvatelek sem míří na kurzy výtvarných technik, mezi nimiž je i paličkování.
[celý text] [Slezské Rudoltice, zveřejněno 28.02.2010]
Osoblažsko - Olomoucký podnikatel Martin Tichý letos nechal plošně vykácet hektar předválečných sadů a zahrad v Novém Lese na Osoblažsku. Tento čin vyburcoval iniciativu na zmapování dávných sadů a záchranu původních odrůd ovoce.
[celý text] [Lidé do sadů, zveřejněno 02.12.2009]
První kolektivnější seznámení s projektem a ucelenější myšlenky o více lidech k tomuto projektu padly v diskuzi počátkem září 2009 na "Setkání na Fidelově louce ve Víně". První větší posezení se všemi zaangažovanými zastupiteli obcí, občanských sdružení, MAS Opavsko, MAS Rozvoj Krnovska, tis ...
Místní akční skupina (MAS) Opavsko a MAS Rozvoj Krnovská (Česká republika) připravují projekt "Ovoce k lidem, lidé do sadů", jehož hlavním cílem je zvýšení zájmu obyvatel obou regionů o pěstování i zpracování ovoce a rozšíření povědomí o významu ovocných stromů pro krajinu. ...
[celý text] [Lidé do sadů, zveřejněno 01.12.2009]
Zámek ve Slezských Rudolticích zahájil svou vlastně první oficiální sezónu.
[celý text] [Zámek Slezské Rudoltice, zveřejněno 15.07.2009]
Výtvarnice Hana Dubaj a Eva Kožušníková představily v neděli na rudoltickém zámku formou módní přehlídky novou kolekci autorských šperků.
[celý text] [Zámek Slezské Rudoltice, zveřejněno 30.06.2009]
Podle autobusového jízdního řádu jsou Slezské Rudoltice od Krnova po silnici vzdáleny přes třicet kilometrů. Přitom vzdušnou čarou přes Polsko je to sotva patnáct kilometrů.
[celý text] [Slezské Rudoltice, zveřejněno 02.06.2009]
V Dubnici 23.května 2009 Vážený pane doktore, Nebudu psát o Vaší zahradě a o tom, jak ji vytvořit krásnou, byť je právě toto má profese a v tomto oboru se, myslím, vyznám. Tento kus krajiny je Váš. Vy jste za ni zodpovědný. Budu psát o vztahu ke krajině, kterou, jak jsem se dozvěděl, máme oba nad ...
[celý text] [Nový Les, zveřejněno 01.06.2009]
Osoblažsko a Krnovsko považuji zajedno z nejpříjemnějších míst, spojuje mnoho krásných krajin, které mne oslovily. Má místa milá i vysloveně ošklivá. Jsem rád, že mne život do těchto míst zavál a za těch pár let, co se zde pohybuji, se mi kraj líbí více a více.
[celý text] [Nový Les, zveřejněno 27.05.2009]
Starostka Slezských Rudoltic Martina Jalamasová je zaskočena rozsahem kácení v Novém Lese. Krajinář Petr Ondruška zase nechápe, jak mohl známý ekolog a zakladatel Strany zelených Martin Tichý vykácet přes hektar hodnotného porostu, který chránil před sluncem stanoviště ohrožených lilií. ...
[celý text] [Nový Les, zveřejněno 27.05.2009]
NOVÝ LES, SLEZSKÉ RUDOLTICE - Před válkou byla obec Nový Les u Slezských Rudoltlc obklopena pečlivě udržovanými zahradami a sady. Po odsunu německého obyvatelstva se Osoblažsko vylldnllo, takže zahrady v Novém Lese byly ponechány přes šedesát let svému osudu v téměř bezzásahovém režimu. ...
[celý text] [Nový Les, zveřejněno 26.05.2009]
PELHŘIMOVY, PILGRZYMOW - Před pár léty obce Krnovska a Osoblažska ještě nepočítaly s tím, že hranice s Polskem v Schengenu se zcela otevřou a region bude tvořit jeden celek. Turistické průvodce se proto nezmiňují o zajímavostech na polské straně a dokonce i mnozí starostové teprve teď objevují pols ...
[celý text] [Pelhřimovy, zveřejněno 27.08.2008]
Tři desítky dobrovolníků ze všech koutů republiky se vypravily na tábor Blažené Osoblažsko, aby svou prací pomohly zachránit zdevastovaný kostel v Pelhřimovech. Jeho střecha se před pár lety zřítila.
[celý text] [Ruina kostela Sv. Jiří, zveřejněno 27.08.2008]
Akce Zámecké muzicírování v sobotu 31.května 20008 od 14. hodin letos poprvé otevře bránu zámku ve Slezských Rudolticích veřejnosti. Letošní turistická sezona na tomto zámku zpočátku vypadala velmi nejistě.
[celý text] [Zámek Slezské Rudoltice, zveřejněno 29.05.2008]
Slezské Rudoltice si mohou oddechnout. Po mnoha letech se konečně uzavírá boj o zámek vítězstvím obce. Ministerstvo zdravotnictví, které nejdřív zámek slíbilo bezplatně obci a pak ho prodalo v dražbě, muselo nakonec pod tíhou důkazů uznat, že zámek je historický majetek obce. ...
[celý text] [Zámek Slezské Rudoltice, zveřejněno 20.05.2008]
Poskytl peníze dobrovolníkům z Hnutí Duha, kteří na něm pracují již několik let.
[celý text] [Ruina kostela Sv. Jiří, zveřejněno 06.11.2007]
Rád bych pro všechny zodpověděl zapeklitou otázku Honzy Košuliče, proč jsou "Moravské" Pelhřimovy, ale "Slezské" Rudoltice, protože si troufám tvrdit, že jsem jeden z mála, který tento fenomén vysvětlit dokáže. Tedy :
[celý text] [Pelhřimovy, zveřejněno 03.10.2007]
Zámek ve Slezských Rudolticích láká návštěvníky nejen krásnou architekturou, cenným parkem a rozléhlými interiéry, ale také výstavním a kulturním programem. Své brány otevře návštěvníkům 2.června.
[celý text] [Zámek Slezské Rudoltice, zveřejněno 01.06.2007]
Projekt Rudoltic pomůže parku i nezaměstnaným.
[celý text] [Slezské Rudoltice, zveřejněno 18.02.2007]
Studenti krnovské střední školy průmyslové, kteří se věnují oboru uměleckořemeslného zpracování textilu, prezentují své práce na zámku ve Slezských Rudolticích.
[celý text] [Slezské Rudoltice, zveřejněno 27.05.2006]
Ve Slezských Rudolticích v pátek 13.ledna 2006 odpoledne v budově Okálu odstartoval pod záštitou obecního úřadu cyklus kurzů paličkování pro veřejnost.
[celý text] [Slezské Rudoltice, zveřejněno 31.01.2006]
Případní další zájemci se o těchto kurzech mohou dovědět podrobnosti na čísle 554 656 105. kurzy paličkování v Rudolticích jsou součástí rozsáhlejšího programu, který usiluje o oživení tradičního řemesla na Osoblažsku, kde před válkou fungovala vyhlášená škola paličkování krajky. ...
[celý text] [Slezské Rudoltice, zveřejněno 31.01.2006]
Renesanční zámek ve Slezských Rudolticích byl pro veřejnost celá desetiletí uzavřen a teprve loni se ho při různých příležitostech podařilo zpřístupnit. Letos od 4.června budou konečně na zámku zavedeny pravidelné víkendové prohlídky.
[celý text] [Slezské Rudoltice, zveřejněno 01.06.2005]
Zámek ve Slezských Rudolticích, který postavili Fulštejnové před rokem 1570, má bohatou a zajímavou historii. Také letos bude otevřený návštěvníkům.
[celý text] [Slezské Rudoltice, zveřejněno 13.04.2005]

Kontakt na webmastera osoblazsko@infosystem.cz

Copyright 1998-2021 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule