MAPA POLSKI FRANCAIS DEUTSCH ENGLISH ČESKY

Valašský vojvoda jede do Peru

Právě dnes v neděli 5. 3. 2017 odjíždějí členové SLPT Valašský vojvoda na 10. Mezinárodní festival MI PEU, který probíhá od 7. 3. - 20. 3. 2017 v hlavním městě Lima.
Foto Vlastimil Bjaček

Kořeny naší letošní pouti za oceán hledejme už v roce 2010. Tehdy jsme na festivalu ve Francii shlédli peruánský soubor C. I. D. A. N. Nadchlo nás jejich energické vystoupení, ztvárňující dávné zvyky indiánů a melodická hudba, nám tak blízká. V té době nikoho z nás ani nenapadlo, že za pár let budeme mít možnost poznat kulturu bájné říše Inků a exotiku vzdálené země pocítit na vlastní kůži.
Díky navázání kontaktu s Inkou jménem Martin Arauco Paredes (ředitel FIDAF Peru) a naší vytrvalé iniciativě, jsme se po 7 letech již několikáté pozvání organizátorů festivalu v Peru rozhodli přijmout. A tak v neděli 5. března 2017 večer vyjíždíme z Kozlovic přes Prahu a Amsterdam tuto exotickou zemi navštívit. Nejenom navštívit, ale hlavně předvést naše umění a reprezentovat Českou republiku, Moravskoslezský kraj, Beskydy a naši domovskou obec.
Peru se nachází na severozápadě Jižní Ameriky. Hlavní město je téměř devítimiliónová Lima. V 15. století ovládali toto území Inkové. Incká říše byla brzy oslabena a byla ovládána španělskými dobyvateli, tím začalo drancování země. Španělé byli poraženi argentinským generálem v roce 1821. Nicméně, v zemi se nachází velké množství úžasných památek, které tu zbyly po původním Inckém obyvatelstvu. Z těch nejznámějších to jsou ruiny Macchu Picchu, obrazce v oblasti Nasca nebo pevnost z obrovských, přesně opracovaných a dokonale do sebe zapadajících kamenných bloků Sacsayhuamán. V zemi se nachází také řada přírodních památek, jako je největší vysokohorské jezero Titicaca či druhý největší kaňon na světě - Colca kaňon, kde turisté obdivují let jednoho z největších suchozemských ptáků - kondora andského.

Tanečníci, muzikanti a zpěváci SLPT Valašský vojvoda z Kozlovic se zde zúčastní 10. Mezinárodního setkání folklórních souborů Mi Peru 2017. Festival s dalšími doprovodnými koncerty se koná od 7. do 20. března v Limě a vedle nás vystoupí pouze 2 evropské soubory, a to z Litvy a z Polska. Dále zde budou soubory pro nás z exotických zemí, jako jsou Velikonoční ostrovy, Kostarika, Mexiko, Panama, Argentina, Ghana, Kolumbie a domácí Peru. Po festivalu chceme navštívit některé z výše uvedených zajímavostí a památek.
Tutu dalekou a náročnou cestu si členové souboru z větší části hradí sami. Za finanční podporu dále děkujeme Moravskoslezskému kraji, Obci Kozlovice a dalším partnerům. Zvláštní poděkování patří zahraničnímu partnerovi, cestovní kanceláři Adventure Heart Peru.

Tomáš Kalus, Zdeněk Tofel, Tomáš Bordovský
05. 03. 2017 Kozlovice, Trojanovice, Ostrava - Česká republika

Za členy SLPT Valašský vojvoda www.valasskyvojvoda.cz zdraví Zdeněk Tofel
zdenek.tofel@rozhlas.cz
Kontakt: Věra Tobolová: +420/739 091 226.

Zveřejněno 05.03.2017 v 23:49 hodin
Kontakt na webmastera osoblazsko@infosystem.cz

Copyright 1998-2020 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule