MAPA POLSKI FRANCAIS DEUTSCH ENGLISH ČESKY

Milovníci železnice v Osoblaze.

V Osoblaze si v sobotu 20. června přijdou na své turisté, hasiči i milovníci železniční historie. Slavit se bude od brzkého rána až do noci a jedna akce bude střídat druhou.

V dobách minulých Osoblaha povinně budovala, zpívala a tančila. Dnes zcela spontánně slaví Osoblažští začátek nové turistické sezóny, Den dráhy a Hasičský den.
Na sobotu 20. června připravila obec ve spolupráci s místními hasiči, občanským sdružením Naše Osoblažsko a dalšími příznivci svého malebného kraje nabitý program.

Turisté si od 8 do 12 hodin mohou vybrat podle své kondice přiměřenou trasu a vyrazit na pochod Po stopách volavky bílé. Je připravena nejen trasa pro pěší, ale i pro cyklisty. Pochod, který nabízí tři stupně obtížnosti, začíná na osoblažském nádraží. Důvod je prostý, slavná osoblažská úzkokolejka totiž slaví tento den lll.výročí své existence. Výletníci, kteří dorazí do Osoblahy parním vláčkem ze všech koutů republiky, se mohou přidat k turistům a
poznat Osoblažsko také pěšky nebo na kole.

Před zahájením výšlapu si na nádraží mohou zájemci prohlédnout expozici map, fotek a dokumentů z historie Osoblažská, zakoupit si suvenýr a pak za symbolické startovně vyrazit na trasu pochodu vedoucí podél místních pamětihodností na naší i polské straně. Cesta povede kolem bludného balvanu, židovského hřbitova ze 17. století, vyšplhá se na zříceninu hradu Fulštejn a pak už zavede turisty do Polska.

Ztratit se nikdo nemůže, cesta je nejen vyznačená, ale budou ji lemovat také stanoviště s občerstvením. Cíl pochodu je v osoblažském parku, kde obdrží účastníci razítko a spolu s místními hasiči se pak mohou bavit až do rána.

Ve stejném termínu se totiž v Osoblaze koná Hasičský den. Ten má na programu turnaj smíšených družstev v odbíjené, soutěž v požárním útoku Memoriál L. Jašinského, dechovku Boršičanka, krnovské tanečnice ze souboru Calipso nebo silácké vystoupení Železného Zekona.

Krnovské noviny REGION
ze dne 16.června 2009

DALŠÍ INFORMACE: Osoblaha
Zveřejněno 16.06.2009 v 10:56 hodin
Kontakt na webmastera osoblazsko@infosystem.cz

Copyright 1998-2021 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule