MAPA POLSKI FRANCAIS DEUTSCH ENGLISH ČESKY

Osoblažsko láká své návštěvníky akcemi.

Třetí ročník pochodu Osoblažském Po stopách volavky bílé se uskuteční na Den železnice 20. června. Úzkorozchodná trať z Třemešné do Osoblahy bude tento den slavit tři jedničky neboli 111. výročí uvedení do provozu.

Při této příležitosti Osoblažka veřejnosti představí novinky spojené s parním historickým vláčkem. Příznivci železniční historie a turistiky v Ostravě, Opavě, Olomouci či v Bruntále si tento den přivstanou, aby v Třemešné stihli v 9 hodin odjezd parního couráku do Osoblahy. Do Osoblahy dojedou kolem poledne, kde ještě stihnou start turisťáku Po stopách volavky bílé. Komu se už na pochod přes Polsko dlouhý 7,15 nebo 25 km nechce, může si čekání na osoblažském nádraží na zpáteční spoj krátit prohlídkou map, fotek, a dokumentů z historie Osoblažská, nebo si koupit suvenýr či turistickou známku.

V osoblažském parku, kde je cíl pochodu, bude zatím probíhat soutěž hasičů. Tam se všichni mohou bavit až do rána. V celodenním programu vystoupí i hosté z Polska, kapely budou střídat taneční vystoupení. Když bude pršet, zábava bude v "kulturáku" na náměstí.

Krnovské noviny REGION
ze dne 2.června 2009

DALŠÍ INFORMACE: Osoblažsko
Zveřejněno 02.06.2009 v 09:34 hodin
Kontakt na webmastera osoblazsko@infosystem.cz

Copyright 1998-2021 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule