MAPA POLSKI FRANCAIS DEUTSCH ENGLISH ČESKY

Varhany Osoblažska.

V Hrozové, která čítá celkem do dvaceti stálých obyvatel, se v sobotu 29. 9. sešlo přes 150 lidí. Slavnost byla zahájena v historickém kostele sv. Michaela arch. přeplněném účastníky koncertem Petra Škarohlída, Eduarda Müllera a Veroniky Glötzerové - hlavních interpretů CD "Varhany z Osoblažska".

Celý program se nesl v duchu společné radosti nad zdařilým dílem - verhanní hudby, která dle slov P. Mariana Nowaka byla zkomponována ke cti a slávě Boží. Otvírá srdce a povznáší je k duchovním sférám. Může tak ovlivnit každého, kdo jí naslouchá. P. Marian Nowak také požehnal projektu výstavby nové cesty z Rusína do polských Goluszowic, která bude zahájena ještě v letošním roce. Má tvořit nejen spojnici materiální, ale i být mostem přátelských mezilidských vztahů a vzájemného posilování ve víře.

Nahrávkou dojemné duchovní písně "Maryjo, sliczna Pani", zesnulého polského interpreta, varhaníka Józefa Ganczarského si přítomní připomněli spoluúčast sousední polské obce Goluszowice na varhanním projektu.

Pro všechny zúčastněné bylo pod stany připraveno bohaté pohoštění zajištěné místními členy ob. sdr. Královský stolec pod vedením předsedkyně Dagmar Návratové, která předala přítomným starostům a sponzorům nejen CD, ale i pamětní listy a plakety.
K dobré náladě přispěla také hudební skupina přátel Královského stolce. Celou akci vysoce ocenil přítomný pracovník olomouckého biskupství a koncelebrant P.Petrik.

Ludmila Čajánová


 
Zveřejněno 02.10.2007 v 10:34 hodin
Kontakt na webmastera osoblazsko@infosystem.cz

Copyright 1998-2019 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule