MAPA POLSKI FRANCAIS DEUTSCH ENGLISH ČESKY

Stavba srubů se dost prodražuje.

Jaroslava Wenigerová, náměstkyně hejtmana Moravskoslezského kraje, zavítala s komisí ostravského magistrátu minulý týden dosrubového městečka u Dívčího Hradu.

Srubové městečko několik let buduje nezisková organizace Stonožka patřící pod Asociaci rodičů a přátel zdravotně postižených dětí v ČR.Zařízení vzniká podle amerického vzoru, aby bylo přizpůsobeno potřebám dospívajících lidí s mentálním postižením.

V roce 2003 byl rozpočet na vybudování srubového městečka šest milionů korun. Dnes tato částka představuje čtrnáct milionů korun a stále roste. "Je pravdou, že zejména kvůli nedostatku financí se výstavba výstavba srubového městečka prodloužila. S úřady se na Osoblažsku jedná velmi dobře a všichni nám vychází vstříc. Letos by měl být dobudován třetí srub," informoval za Stonožku Jan Pucher. Neziskovce sehnala sponzory, bez nichž byl projekt nerealizovatelný. Organizace dostala více než tři sta kubíku kulatiny na sruby. Vrty i betonáž byly vyhotoveny stejně jako sruby za režijní náklady specializovaných firem.

Komise rady ostravského magistrátu pro hendikepované děti a mládež, jejichž členkou je i náměstkyně Wenigerová přijela zhodnotit průběh realizace celého projektu, na něž také pravidelně přispívá Magistrát města Ostravy. Letos se jednalo o částku čtyřista tisíc korun. Náměstkyni se záměr líbí, ale dle jejího názoru vzali lidé ze Stonožky příliš velké sousto. "Když se podívám na projekt, tak je z mého pohledu v této době na úrovni fantazie. Je tady nádherná příroda a pokud se podaří dodržet původní záměr projektu, tak to tady bude skvělé. Jsem, ale velká realistka a vím, že je nutné se při podobných záměrech držet při zemi. Můj pocit je takový, že si tito lidé vzali moc velké sousto. Přesto chci věřit, že srubové městečko bude realizováno," uvedla Jaroslava Wenigerová.

Dalším členům komise se nelíbí odklad s vybudováním třetího srubu a prodloužení lhůty do kolaudace. "Pro děti to tady rozhodně nyní není vhodné, protože je to opravdu stavba. Jsem tady již potřetí, a když jsem tu byl poprvé, tak jsem měl pocit jako většina z kolegů. Letos se, ale naše komise rozhodla poskytnout Stonožce čtyři sta tisíc korun na to, aby mohlo dojít ke kolaudaci. Ta, ale pravděpodobně neproběhne. Proto se musíme rozhodnout jakým způsobem budeme podporovat srubové městečko do budoucna, aby se projekt dotáhl do konce," sdělil Pavel Zvolánek, předseda komise. Členové komise v závěru setkání dle Puchera přislíbili další finanční podporu tomuto projektu. "Přestože je část areálu rozestavěná, tak věřím, že příští rok tady budou první děti na pobytech. Děkuji všem našim štědrým sponzorům a také Magistrátu města Ostravy za stálou důvěru a podporu," dodal Jan Pucher.

Krnovský a bruntálský týdeník REGION ze dne 31.července 2007.

DALŠÍ INFORMACE: Dívčí Hrad
Zveřejněno 16.08.2007 v 19:03 hodin
Kontakt na webmastera osoblazsko@infosystem.cz

Copyright 1998-2021 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule